KSIĄŻKI DLA DZIECI
EDUKACJA

KSIĄŻKI ZIMOWO-ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI (cz.I)

Za oknem śniegu brak, ale trzeba jakoś wprowadzić zimowy nastrój do naszych domów. Zapalamy lampki, pieczemy pierniczki, pakujemy świąteczne prezenty… Wieczorem siadamy na kanapie i czytamy dzieciom bajki. Zobaczcie moje propozycje książeczek dla dzieci w klimacie zimowo-świątecznym.

Zapracowany Mikołaj

Sztywnostronicowa książeczka. Tekst rymowany, wpadający w ucho. Ma wycięte okienka, więc my dzięki temu bawimy się w szukanie różnych postaci.

Pingwinek

Opowiadanie o Pingwinku Sopelku, który zorganizował bal przebierańców i konkurs rzeźby lodowej. Kartki są sztywne, a książeczka jest w typie wykrojnika.

Magiczne Święta w Polsce

Bardzo ciekawa pozycja dla starszych dzieci i dla rodziców. Poznamy historię Bożego Narodzenia, symbolikę, tradycje z różnych regionów naszego kraju, a nawet przepisy na tradycyjne wigilijne potrawy.

Podróże Bałwanka

Książeczka małego formatu, dzięki której można wykonać kilka aktywności. Oprócz przeczytania historii o bałwanku, który wybrał się na małą wycieczkę, dziecko może ułożyć puzzle i pokolorować obrazek. Strony są wyjmowane, a postaci króliczka, bałwanka czy pieska mogą posłużyć do odrysowania i tworzenia swoich rysunków.

Czy to już Święta?

Zabawna opowieść o dwóch niedźwiadkach – dużym i małym oraz ich przygotowaniach do Świąt. Mniejszy nie może się już doczekać kiedy wreszcie nadejdą, a jeszcze jest tyyyyle do zrobienia! trzeba upiec ciasto, ubrać choinkę, posprzątać… Ksiażeczka świetna zarówno dla mniejszych dzieci, jak i starszych. Strony miękkie.

Zapraszam też do przeczytania wpisu z propozycją zimowo-świątecznej ksiażeczki z nietypowym wątkiem ekologicznym. Pisałam o niej w ramach kampanii społecznej #KOCHANIEprzezCZYTANIE